O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa

_
<
Kategoria:
Lokalne atrakcje turystyczne
Telefon:
+421 44/552 27 58
Strona www:
Adres:
Tranovského 111/3 031 01 Liptovský Mikuláš Słowacja

Opis

Galeria została założona w 1955 roku i jest trzecią najstarszą na Słowacji (po Bratysławie i Koszycach). Znajduje się w historycznym i kulturalnym centrum miasta, w otoczeniu parku. W parku znajdował się oryginalny budynek Szkoły Protestanckiej, w której pracował jako nauczyciel w latach 1854–1865 Peter Michal Bohúň, artysta odrodzenia narodowego i klasyki słowackiej sztuki XIX wieku. Budynek galerii pochodzi z końca XVIII wieku i został przebudowany do obecnej formy w latach siedemdziesiątych. Kolekcja galerii przedstawia około 5000 dzieł sztuki - obrazy, rysunki, grafiki, fotografie, rzeźby, z których niektóre są prezentowane na pięciu wystawach stałych.

Aktualności
Konkurs fotograficzny "Impresje z questu na Szlaku wokół Tatr"
Wspólnie z Fundacją Mapa Pasji zapraszamy do udziału w konkursie na fotografie z miejsc na trzech trasach questu rowerowego na Szlaku wokół Tatr. Na relacje fotograficzne czekamy do 13.12.2020. Na zwycięzców czekają cenne nagrody!
Questing na Szlaku wokół Tatr
Oto kompletny, trzyczęściowy quest na Szlaku wokół Tatr!
Spiski quest na Szlaku wokół Tatr
Dla wszystkich rowerowych odkrywców Szlaku wokół Tatr i naszych pięknych regionów Podhala, Spisza i Orawy ostatnia część naszej niespodzianki!
^