O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Słowackie Muzeum Ochrony Przyrody i Speleologii

_
<
Kategoria:
Lokalne atrakcje turystyczne
Telefon:
+421 44 547 72 10
Adres:
Školská 4 031 01 Liptovský Mikuláš

Opis

Słowackie muzeum przyrody i jaskiń - najnowocześniejsze muzeum tego typu na Słowacji. Na powierzchni około 1400 m2 znajdują się rzadkie eksponaty. Największym zabytkiem jest tutaj szkielet lwa jaskiniowego, jednego z największych w Europie. Można tu też zobaczyć prehistoryczną kultową maskę ​​lub model meteorytu. W muzeum nie brakuje urządzeń interaktywnych. Odwiedzający mają okazję zajrzeć do legowiska niedźwiedzia lub spróbować wpełznąć do jaskini. Eksponaty uzupełniają efekty świetlne i dźwiękowe, które sprawiają wrażenie prawdziwej wędrówki po lesie. Słychać śpiew ptaków, świst świstaków i wycie wilka. Na poddaszu muzeum można wziąć udział w ciekawych warsztatach przyrodniczych związanych z pszczelarstwem, wędkarstwem, hodowlą owiec, narciarstwem, ratownictwem górskim. Można też wejść do przytulnej chaty -najstarszej w Tatrach Wysokich. Ekspozycja jaskiniowa znajduje się w podziemiach budynku.

Aktualności
Konkurs fotograficzny "Impresje z questu na Szlaku wokół Tatr"
Wspólnie z Fundacją Mapa Pasji zapraszamy do udziału w konkursie na fotografie z miejsc na trzech trasach questu rowerowego na Szlaku wokół Tatr. Na relacje fotograficzne czekamy do 13.12.2020. Na zwycięzców czekają cenne nagrody!
Questing na Szlaku wokół Tatr
Oto kompletny, trzyczęściowy quest na Szlaku wokół Tatr!
Spiski quest na Szlaku wokół Tatr
Dla wszystkich rowerowych odkrywców Szlaku wokół Tatr i naszych pięknych regionów Podhala, Spisza i Orawy ostatnia część naszej niespodzianki!
^