O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Synagóga Liptovský Mikuláš

_
<
Kategoria:
Lokalne atrakcje turystyczne
Telefon:
+421 44/552 25 54
Adres:
Hollého 4 031 01 Liptovský Mikuláš Słowacja

Opis

Synagoga w stylu neoklasycystycznym ukończona w 1846. Jej wygląd zewnętrzny zachował się w dużej części do dnia dzisiejszego. Środek mocno zniszczony. Od 1989 trwają tu prace konserwatorskie. Częściowo zrekonstruowano malowidła. Często odbywają się w niej koncerty i wystawy. Miejsce warte zobaczenia, szczególnie przez miłośników sztuki sakralnej i zainteresowanych dziedzictwem żydowskim. Warto się tu zatrzymać choć na chwilę.

Aktualności
Konkurs fotograficzny "Impresje z questu na Szlaku wokół Tatr"
Wspólnie z Fundacją Mapa Pasji zapraszamy do udziału w konkursie na fotografie z miejsc na trzech trasach questu rowerowego na Szlaku wokół Tatr. Na relacje fotograficzne czekamy do 13.12.2020. Na zwycięzców czekają cenne nagrody!
Questing na Szlaku wokół Tatr
Oto kompletny, trzyczęściowy quest na Szlaku wokół Tatr!
Spiski quest na Szlaku wokół Tatr
Dla wszystkich rowerowych odkrywców Szlaku wokół Tatr i naszych pięknych regionów Podhala, Spisza i Orawy ostatnia część naszej niespodzianki!
^