O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Zamek w Niedzicy

_
<
Kategoria:
Lokalne atrakcje turystyczne
Telefon:
18 262 94 80
Adres:
Zamkowa 2, 34-441, Niedzica

Opis

Zamek w Niedzicy - wybudowany w latach 1320-1330 przez landgrafów spiskich z rodu Berzeviczych, by strzec traktu handlowego łączącego Węgry z Polską. Zamek przetrwał w stanie niemal nienaruszonym po dziś dzień. Obecnie właścicielem Zamku jest Stowarzyszenie Historyków Sztuki. Znajduje się tu Dom Pracy Twórczej, w którym wydzielono miejsce na restaurację i mały hotelik. Górne piętra Zamku to część muzealna.

Aktualności
Konkurs fotograficzny "Impresje z questu na Szlaku wokół Tatr"
Wspólnie z Fundacją Mapa Pasji zapraszamy do udziału w konkursie na fotografie z miejsc na trzech trasach questu rowerowego na Szlaku wokół Tatr. Na relacje fotograficzne czekamy do 13.12.2020. Na zwycięzców czekają cenne nagrody!
Questing na Szlaku wokół Tatr
Oto kompletny, trzyczęściowy quest na Szlaku wokół Tatr!
Spiski quest na Szlaku wokół Tatr
Dla wszystkich rowerowych odkrywców Szlaku wokół Tatr i naszych pięknych regionów Podhala, Spisza i Orawy ostatnia część naszej niespodzianki!
^